Skip navigation

Előszó: Dr. Hafenscher Károly miniszteri biztos, ev. lelkész

Neked szólt! Érted? Beszél az Isten, sőt: Veled akar beszélgetni! Válaszolj neki! Beszélgessetek! Elmondja az élet titkát, s megmutatja az életbe vezető utat. Elmondja, hogy mennyire szeret, s hogy célja van velünk. Bejelenti, hogy számára mindannyian egyformán kedvesek vagyunk. Gyermekeiként szólít meg. Szavaival értelmet ad az életünknek. Kérdéseire érdemes válaszolni, sőt nyugodtan lehet kérdést feltenni neki. A választott nép már a kezdet kezdetén rácsodálkozott arra, hogy Isten beszél. Nem jeleket ad, nem üzeneteket küld. Megszólal és beszélget. A kereszténység még nagyobb élményt élt át: közel jött, testté lett a beszélő Isten.
Beszélgetni csak akkor lehet, ha értjük egymás szavait. Segíthet a tolmács, de a meghitt beszélgetéshez az kell, hogy négyszemközt is, csoportban is beszéljük egymás nyelvét.
A reformáció sokat tett azért, hogy ez a párbeszéd létrejöjjön.
A reformáció 500. évében az Immánuel Otthon és Iskola munkatársai azt az égi feladatot kapták, hogy egy újabb bibliafordítást készítsenek - a szeretet nyelvén.
A Biblia gazdag világát – s ez a legnehezebb – lefordították egyszerűen elmondható, megmutatható, megtanulható mondatokra. Elhárították az akadályt, mindenkinek járható az út, lehetővé vált az emberhez méltó közlekedés és miénk lehet a szeretet nyelve. Áldás legyen a munkájukon!
Magyarország Kormánya – nagyra értékelve a reformáció kincseit, köztük magyar örökségét is – azért hozta létre a Reformáció Emlékbizottságot, hogy az ilyen nagyszerű kezdeményezések mögé álljon, s közel vigye mindenkihez az életet jelentő s formáló szavakat, az Igét. A reformáció akadálymentesítés. E „bibliafordítás” is az. A legfőbb üzenetek megfogalmazása a szeretet nyelvén pedig kiemelten az.
Legyen áldás mindazokon, akik használják ezt a könyvet, s kívánom, hogy általa jussanak el az élet igazi titkának megértéséhez.